ADVERTISEMENT
Tips  

Uylukları küçültmenin 10 etkili ve basit yolu, #2: Mutlaka deneyin!

ADVERTISEMENT

Reklam

ADVERTISEMENT

RUJUKANNEWS.com – Uyluklar yağlanmaya eğilimlidir. biri Uyluklar nasıl inceltilir Bu dambıl squat ile oluyor.

Bazı insanlarda uyluk, vücudun obeziteye yatkın bir parçasıdır. Bunun nedeni, yağın bölgede birikmesi ve uygun şekilde yönetilememesidir.

Reklam

Bu sorunun kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülmesi muhtemeldir. Sebeplerden biri östrojen hormonunun artmasıdır. Bu hormon alt karın bölgesinde yağ oluşumuna neden olur ve yanma sürecini engeller.

Uyluğu küçültmenin en etkili ve en kolay yolu nedir?

Uyluklar nasıl inceltilir
Uylukları küçültmenin 10 etkili ve basit yolu, #2: Mutlaka deneyin! (Fotoğraf kaynağı: freepik) | Resim

Gibi Uyluklar nasıl inceltilirDüzenli kardiyo yapabilir, merdiven inip çıkabilir veya dambıl hamleleri yapabilirsiniz. Bunu sürekli ve yavaş yaparsanız yağlar kendiliğinden yok olacaktır.

Uyluklarınızı nasıl küçülteceğinizi denemelisiniz

Spor hareketlerine bazı örnekler: Uyluklar nasıl inceltilir Evde deneyebileceğiniz şeyler şunlardır:

1. Dizinizi bükün

Uyluklarınızı nasıl inceltirsiniz Birincisi dizlerinizi düzenli olarak bükmektir. Bunu yapmak için arkadaşınızla el sıkışın.

Bir bacağınızı düzleştirin ve diğer bacağınızı bükün. Kendi ayak tabanlarınızın ve arkadaşınızın tabanlarının birbirine değdiğinden emin olun.

2. Düzenli kardiyovasküler egzersiz

Daha sonra uyluklarınızı inceltmek için kardiyo egzersizleri yapabilirsiniz. Örneğin yürümek, koşmak, koşu bandında yürümek veya ip atlamak.

Fitness ekipmanlarının yardımıyla tüm kapalı alan aktivitelerini yapabilirsiniz. Bu aktivite özellikle uyluk bölgesindeki vücut yağlarının yakılmasında etkilidir.

3. Yangın musluğunu hareket ettirin

Yangın musluğu, uyluklarınızın boyutunu küçültmeye yardımcı olabilecek hareketlerden biridir. Bu aktivite aynı zamanda evde de yapılabileceği için çok fazla para gerektirmez.

Bunu yapmak için dört ayak üzerinde durun ve dizlerinizin ve ellerinizin omuz genişliğinde olduğundan emin olun. Bir bacağınızı kaldırın ve sırtınıza paralel olana kadar düzeltin. 8 saniye kadar sayın, ardından vücudunuzu indirin ve diğer bacağa geçin.

4. Merdivenlerden yukarı ve aşağı gidin

Bazı insanlar için merdiven inip çıkma egzersizi yorucudur. Ancak uyluklarınızı küçültmenin bir yolu olarak sağlıklı bir yaşam tarzıdır.

5. Aldığınız yiyeceğe dikkat edin

Kalça ve bacaklarda kötü yağların yeniden oluşmasını önlemek için az yağlı yiyecekleri tercih etmelisiniz. Bunun dışında vücut kaslarınızın iyi oluşması için protein alımınızı artırın.

6. Sabahları kahve için

Uyluklar nasıl inceltilir Sırada sabahları kahve içmek var. Vücudun metabolizmasını uyarabilen bir idrar söktürücüdür. Bunun dışında kahvedeki kafein vücut yağını yakabilir ve egzersiz sırasında enerjiyi artırabilir.

7. Plyometrik çömelme

Bu egzersiz sadece uyluk yağlarının yakılmasında etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda uyluk kaslarını da güçlendirir. Ancak bu egzersiz hareketler yoğun olduğundan diz sorunu yaşayanlar için uygun değildir.

Bunu yapmak için ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra 90 derecelik bir açıyla çömelin. Daha sonra zıplayın ve vücudunuzu çömelme pozisyonuna indirin. Tüm gücünüzü bacaklarınızda ve kalçalarınızda kullanın.

8. Dambıl hamlesi

Uyluklarınızı nasıl inceltirsiniz Daha sonra bunu dambıl hamlesiyle yapabilirsiniz. Bu hareket, yağ yakmanın yanı sıra vücut hareketlerinin dengesinin ve koordinasyonunun korunmasına da yardımcı olabilir.

Bunu yapmak için bacaklarınızı kalça genişliğinde açın. Her elinizde 2 ila 5 kg’lık bir dambıl tutun.

Sol ayağınızı vücudunuzun bir adım önüne koyun ve vücudunuzu indirin. Sağ bacağınızı yere 1 inç yaklaşana kadar yavaşça geriye doğru indirin. Daha sonra diğer bacakla dönüşümlü olarak hareket edin.

9. Yan rastgele anahtar

Uyluklarınızı nasıl inceltirsiniz Bu fonksiyon kalp atış hızını arttırmaktır. Isınma hareketi olarak antrenman için uygundur. Öncelikle ayaklarınız bitişik, kollarınız bitişik olacak şekilde ayakta durun.

Daha sonra sağa, sola ve ayağa 3 adım kaydırın. Daha sonra sol dizinizi neredeyse sağ dirseğinizle buluştuğu noktaya getirin. Ters hareketi yapın ve dönüşümlü olarak 20 defaya kadar tekrarlayın.

10. Reveranslı Hamle

Uyluklarınızı nasıl inceltirsiniz Sırada hamle ve eğilme hareketleri var. Yöntem, her iki ayağın birbirine değeceği şekilde ortada durmaktır. Sağ ayağınızı sol ayağınızın çok arkasına koyun, ardından her iki dizinizi de bükün.

Bunu, iç uyluklarınızı sıkmak için zıplarken yapın. Sağ tarafta tekrarlayın, 10-12 tekrar yapıyorum. Daha sonra sol bacakla dönüşümlü olarak hareket edin.

son söz

Bunlar bazıları Uyluklar nasıl inceltilir. Sonuçlar hemen görülmez. Ancak bu adım yalnızca birikmiş kalorileri yakmakla kalmaz, aynı zamanda iç uyluk kaslarını da sıkılaştırır.

Giyim, elektronik vb. alanlardaki en son ürünleri ararken kafası karışanlar için doğrudan Shopee’ye göz atın, lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın (Alışveriş yapan kişi).

Şimdilik bu kadar, bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim, takip etmeyi unutmayın Referans Haberler Para kazanmak Bilgi Başkaları hakkında ilginç. Elveda…

Reklam

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT