İşletme Bölümü İçin 5 Kariyer İmkanı (2022 Güncellemesi)

Ana Yönetmek İşletme Özellikle iş rekabetinin her geçen gün daha da zorlaştığı ve iş görünümünün de netleştiği gelecek perspektifinden baktığınızda çok gerekli bir bilgi dalıdır.

Ancak, gelecekteki kariyerinizi belirleme konusunda hala kafanız karıştıysa ve kafanız karıştıysa, işletme alanında uzmanlaşıyorsanız. Endişelenmeyin, Reference News, önünüze pek çok şey çıkacağı kesin olan çeşitli kariyer fırsatlarını özetledi.

İşletme Bölümü için gelecekteki kariyer görünümü nedir?

(Fotoğraf kaynağı: Freepik) İşletme mezunları için iş imkanları

ReferansHaberler.com – Belki hala bir üniversite bölümü seçme konusunda kafanız karışık, kariyer beklentilerinizden hâlâ korkuyorsunuz. Böylece, gelecekteki fırsatların da çok büyük olduğunu görmek şöyle dursun, bu iş yönetimi alanına girebilirsiniz. Her şey görüş İş?

1. Ofis personeli

İşletme mezunları için iş fırsatlarından biri de bir endüstrinin büro memurudur. Ofis çalışanlarının sektördeki konumu, genel ofis çalışanları, vergi, inşaat ve daha pek çok şey gibi çok çeşitlidir.

Bununla da kalmayıp, personel Yönetmek Adres mesajları, sözleşme yenileme mesajları ve satın alma emirleri gibi sektörün ihtiyaç duyduğu yasal belgelerin hazırlanmasından sorumludur. Bu nedenle işletme yönetimi uzmanlarının yaptığı işin idari personelin işi olduğu söylenebilir.

2. Şirket yönetimi

Mezunların işletme yönetimi var vasıf tamamen tamamlanmış olan bu yetkinliklerden biri de yönetim boyutundadır. Endüstriyel yönetimin tanımı, bir endüstriyi yönlendirmenin, yönetmenin ve yoğunlaştırmanın bir yoludur.

Bir yönetici, kararları iletebilmeli, iletişim kurabilmeli, motive edebilmeli, astlarını uygulayabilmeli ve değerlendirerek, tavsiyelerde bulunarak ve eğiterek başkalarını eğitebilmelidir. Yani, işletme bölümü olup olmadığı sorusuna cevap, kurumsal yönetim alanında çalışabileceğinizdir.

3. Şirkette İKG

Üniversitelerin işletme bölümünden mezun olup bu bölümde çalışmak isteyenler için İnsan Kaynaklarıtakım çalışması, iletişim, başkalarıyla bağ kurma ve başkalarını geliştirme yeteneği gibi yetkinlikleri anlayabiliyor olmalısınız.

Mesele şu ki, işletme yönetimi boş pozisyonları, ister bir yönetim şirketi, ister bir yetenek şirketi veya bir BT şirketi olsun, İKG şirketlerine dönüşebilir.

4. Pazarlama personeli

İşletme yönetimi mezunlarının satış departmanında deneyebilecekleri işlerden biri, satış yöneticilerinin satış departmanının ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak için idari açıdan günlük görevleri yerine getirmektir.

Satış yöneticileri, satış hedeflerine ulaşmak için çeşitli planlar ve girişimler oluşturarak satış personelinin ana hatlarını çizmek, işe almak ve yönetmek üzerinde çalışır. endüstri. Bu nedenle, işletme yönetiminde bir iş fırsatı pazarlama çalışanı olabilir.

5. İş danışmanı

Birçoğu hala soruyor, işletme okumak zor mu? Cevap olumsuzdur, çünkü farklı bağlamlarda anlaşılabilen çeşitli bilgilerle İşletmeİşletme yönetimi mezunları da işletme danışmanı olabilir.

Danışman, tüketici endüstrisindeki çeşitli iş perspektifleri hakkında tavsiye verdiğine inanılan ancak program ve politikaları uygulama yetkisi olmayan kişidir.

Danışmanların kendileri 2 tür iç danışman ve dış danışman olarak ayrılır. Aradaki fark, danışmanın nerede çalıştığı, tartışmayı talep eden sektörde mi yoksa belirli bir danışmanlık firması veya acentesinde mi çalıştığıdır.

son söz

bakış açısı diyebiliriz İş Bu işletme yönetimi kursu çok geniştir, mezunlar büyük şirketlerde çalışabilir, ayrıca şirketin büyümesine yardımcı olmak için şirket yönetimine ihtiyaç vardır.

Ah evet, profesyonel ticari web siteleri veya bloglar oluşturma kılavuzu, SEO avantajları kılavuzu ve kaliteli makaleler oluşturma hakkında bir kitap satın almak isteyenler için, lütfen buradaki çevrimiçi mağazaya göz atın (evet)Alışveriş bağlantıları).

okuduğunuz için teşekkürler Madde Bu, her zaman haber tavsiyelerini takip edin, çünkü bir tavsiye alabileceğiniz bir milyon bilgidir ve bunu da paylaşmayı unutmayın, çok güzel, bu web sitesinin büyümesi için. Görüşürüz