Dizüstü bilgisayarların yoğun kullanıcılarla bile dayanmasını sağlayan 5 alışkanlık!

Bazen birçok insan, daha uzun süre dayanması için bir dizüstü bilgisayarın bakımı konusunda yanlış fikirlere kapılır. dizüstü bilgisayarlar dayanıklı Sadece ürünün kalitesi değil, aynı zamanda ona nasıl bakıldığı da önemlidir.

Çünkü sadece zaten büyük olan markalara veya markalara güvenmeniz, uzun ömürlü bir dizüstü bilgisayarı veya dayanıklı dizüstü diyebileceğimiz şeyi garanti etmez.

Hangi alışkanlıklar bir dizüstü bilgisayarı uzun ömürlü kılar?

(Fotoğraf kaynağı: Freepik) Dizüstü bilgisayarınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayan alışkanlıklar

ReferansHaberler.com – Yaş ortalaması a ise dizüstü bilgisayarlar Kesin olarak belirlemek imkansız, belki de dizüstü bilgisayar ürünlerini piyasaya süren her markanın da farklı olması. O halde, dizüstü bilgisayarınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacak ipuçlarına ve yollara bakalım.

1. Her zaman şarj adaptörünü kontrol edin

Dizüstü bilgisayardaki şarj adaptörünün yalnızca onu kullanırken takılı olduğundan emin olun, sürekli açık bırakmayın veya sürekli kullanmayın. Çünkü bu, şarj adaptörüne hızlı bir şekilde zarar verir.

İyi ve dayanıklı bir dizüstü bilgisayar, önce şarj adaptörünü kontrol edebilir. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarınızla ilgilenmenin ilk yolu, adaptörü kontrol etmektir. şarj cihazlarıçünkü pilin performansını da etkiler.

2. Dizüstü bilgisayarda asla ped kullanmayın

İyi ve dayanıklı bir dizüstü bilgisayarla ilgilenmenin bir yolu, dizüstü bilgisayarda asla yumuşak ped kullanmamaktır. Çünkü fanın kendisinden ısı kaybı sirkülasyona müdahale edebilir ve hatta dizüstü bilgisayar daha da ısınır.

Her zaman sert pedler kullanın, aksi takdirde dizüstü bilgisayardaki ısı dağıtma fanı sirkülasyonunu güvenli ve tabii ki tutmak için düz pedler kullanamazsınız. dizüstü bilgisayarlar Satın aldığın şey sürecek

3. Önbelleği ve geçmişi temizleyin

Chrome’u kullanmayı bıraktıktan sonra mümkün olduğu kadar çok önbelleği ve geçmişi temizleyerek, dayanıklı bir dizüstü bilgisayar markası da çok önemlidir. Bu doğru, şimdi kapasitede Veri deposu Dizüstü bilgisayarların artmasından

Ancak, işiniz bittikten sonra internet geçmişinizi temizlemeye devam etmeniz iyi bir fikirdir. Bu sayede laptopun hızı uzun süre kullanılsa bile kolay kolay düşmez.

4. Rutin tedavi uygulayın

Dizüstü bilgisayarınızın daha uzun süre dayanmasını sağlamanın yollarından biri de rutin bakım yapmaktır. Çünkü bu gerçekten dizüstü bilgisayarın performansına yardımcı oluyor. Böylece en dayanıklı dizüstü bilgisayar markası yine de fanın tozunu temizleyebilir.

En azından bu düzenli temizlik 3 ayda bir hatta daha az yapılır. Böylece motorda kirlilik kalmaz dizüstü bilgisayarlar kendisi, böylece performans da daha hızlı hale gelir.

5. Darbeye dayanıklı çanta kullanın

Öğrenciler için iyi ve dayanıklı bir dizüstü bilgisayarın bakımına ilişkin son ipucu, darbeye dayanıklı bir kasa kullanmaktır. Çünkü dizüstü bilgisayarlar maldır elektronik Kırılgandır, bu nedenle seyahat ederken sağlam bir çanta kullanın.

Ancak, dizüstü bilgisayarı bir yere götüreceğiniz zaman, kapalı olduğundan emin olun çünkü hala açıksa veya uyku modundaysa, dizüstü bilgisayarı daha fazla zorlar ve daha da yavaşlatır.

son söz

Çünkü günümüzde her işin laptop gerektirdiği dikkate alındığında laptop ihtiyacı artmıştır. Bu nedenle, dizüstü bilgisayarı olanlarınız, onunla ilgilenme konusunda akıllı olmalıdır. Lütfen biraz takip edin notlar Yukarıdakiler, bir dizüstü bilgisayarın yoğun kullanımda bile nasıl dayanacağı ile ilgilidir.

Evet, komple bilgisayar ihtiyacı olan fare, klavye, işlemci, anakart, harddisk ve daha fazlasını satın almak isteyenler aşağıdaki linkten satın alabilirler (alışveriş mağazası).

Her zaman haberdar olun Referans Haberler Teknoloji, gadget’lar, dizüstü bilgisayarlar vb. hakkında en son haberleri almak için bu web sitesini büyütmek için bu makaleyi paylaşmayı unutmayın. Sonra görüşürüz…