ADVERTISEMENT
Tips  

Daha kaliteli ve daha iyi bir uyku için doğru yatak örtüsünü seçmeye yönelik 6 ipucu

ADVERTISEMENT

Reklam

ADVERTISEMENT

Çarşaflar çok önemli olan şeylerden biridir. Ancak öyle görünüyor ki, en iyiyi elde etmek için, uyku sırasındaki rahatlığın sadece bir yanılsama haline gelmemesi için çarşaf seçerken birkaç ipucu kullanmanız gerekiyor.

Toplulukta mevcut olan çarşafların fiyatı çok farklıdır. Tüm üreticiler en iyi çarşafları en uygun fiyata sunmak için yarışıyor. Kaliteli sayfalar istiyorsanız aşağıdaki incelemelerden bazılarına göz atın.

Reklam

Kaliteli ve sağlıklı uyku için doğru yatak örtüsünü seçmenin 6 ipucu

Doğru yatak örtüsünü seçmek uyku konforunuzu büyük ölçüde etkileyebilir. Uykunuzun daha kaliteli ve dinlendirici olması için doğru çarşafları seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

1. En iyi malzemelere sahip sayfaları seçin

Çarşaf tipinin uyku kalitesi üzerinde büyük etkisi vardır. Pamuktan, flanelden, satenden daha pahalı olan Tencel’e kadar çeşitli çarşaflar yaygın olarak kullanılır.

Soğurma gücü yüksek olan sac malzemenin seçilmesi çok önemlidir. Neden? Çünkü çarşaflarda kullanılan kumaş türü konforunuzu büyük ölçüde etkileyecektir. En azından en az 8 saat boyunca rahat edebilecek malzemelere sahip çarşafları seçin.

2. Kullanılan ipliğin yoğunluğuna dikkat edin

Pamuklu çarşaflar genellikle yüksek iplik sayısına veya iplik yoğunluğuna sahiptir. İlk kullandığınızda sert hissedebileceğiniz şey budur. Ancak zamanla çarşaflar daha yumuşak ve daha rahat hale gelir.

Saf pamuklu kumaştan yapılan yatak çarşafları genellikle yüksek iplik sayısıyla bilinir. Ancak bazı pamuklu çarşaflar ilk başta sert gelebilir. Zamanla çarşaflar yumuşar ve saatlerce üzerinde kalır.

3. Yatak ve çarşafların boyutunu kontrol edin

Çarşaf seçiminde bir sonraki nokta, yatak örtüsünün boyutunu yatakla karşılaştırmaktır. Yatak örtüsünün büyüklüğü beden arayışında en çok hata yapılmasına neden olan şeylerin başında gelmektedir. Yatak örtüsü ve yatağın boyutu çok basit görünüyor. Ancak birçok kişinin hala kafasının karışık olduğu ve doğru boyutu nasıl hesaplayacağını bilmediği ortaya çıktı.

4. Kauçuk kısma dikkat edin

Çarşafın her köşesinin, uyurken kolayca hareket etmemesi için elastik ve güçlü kauçuk olmasına dikkat edin. Bunun dışında yatağın üzerindeki çarşafları değiştirmeniz daha kolay olacaktır.

5. Bazı çarşafların çekiciliği

Herkes mutlaka belirli bir markayı tercih eder. Ancak satın aldığınız birkaç marka çarşafı karşılaştırmaya çalışın. Çarşaf alırken tek bir markaya bağlı kalmazsanız harika olur.

6. Sayfanın yüzeyine dikkat edin

Çarşafı doğrudan mağazadan satın alabiliyorsanız karlı olur çünkü çarşafın malzemesine doğrudan dokunabilirsiniz. En kaliteli malzemelerden yapılan levhalar genellikle pürüzlü bir yüzeye ve hatta pürüzlü bir dokuya sahip değildir. Bu kalitede çarşaflar bulursanız, daha kaliteli ve fiyatı pek farklı olmayan yedek çarşaflar aramaya çalışın.

Nasıl? Görünüşe göre çarşaf seçmeye ilişkin ipuçları zor bir iş değil çünkü bunu ihtiyaç duymadan bile kolayca yapabilirsiniz. Yetenekler kesin. Aslında çok az kişi odasının tasarımına veya beğendiği belirli bir motife uygun bir yatak çarşafı arar.

Kaliteli yatak çarşafları almak istiyorsanız artık bunları Blibli’den kolayca online olarak alabilirsiniz. Blibli’de aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı türde kaliteli sayfalar bulabilirsiniz: Japon pamuklu yatak örtüleri

Güvenilir bir pazar yeri olan Blibli, ürünlerinin en iyi kalitesini ve orijinalliğini garanti eder. Sadece bu değil, her gün özel koşullar olmaksızın geçerli olan çeşitli indirim ve promosyonlardan da yararlanabilirsiniz.

Blibli’de alışveriş yapmak daha da keyifli çünkü Endonezya’nın farklı bölgelerine gönderim yapmak amacıyla tüm kullanıcıların yararlanabileceği ücretsiz gönderim hizmeti mevcut.

Kaliteli nevresim takımı sağlamak kesinlikle uykunuzun kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. En iyi çarşafları almak istiyorsanız yukarıdaki çarşaf seçim ipuçlarını deneyin ve bunları önerilen yerlerden satın alın, tamam mı? Gelin, güvenli ve güvenli alışverişinizi yalnızca Blibli’de yapın!

Reklam

ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT