Android’i taklit ettiği söylenen 5 iOS 16 özelliği? Apple’dan gelen bu yenilik nedir?

Kısa süre önce Apple Event, en son işletim sistemi iOS 16 ile donatılmış en yeni akıllı telefonu iPhone 14 serisinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Onun çoğu. Mülk iOS 16 daha sonra Apple kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Ancak birçok kişi bu Apple iOS 16 özellik güncellemesini beğenmiyor çünkü birçok kişi bu özelliklerin Android’e benzediğini hatta en son özelliğin uzun süredir Android’de olduğunu söylüyor.

Android’e benzer olduğu ve Apple’ın en son güncellemesi olan iOS 16 Endonezya’ya sahip olduğu söyleniyor.

(Fotoğraf kaynak: Apple) iOS 16’nın Android’e benzediği söylenen özellikleri?

Görünüşe göre Apple’ın bu son nesil işletim sisteminin tartışılacak çok ilginç avantajları var. Peki yeni özelliğin faydaları neler? iOS 16 ? Hala merak ediyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okuyun.

1. Videodaki metni kopyalayabilme

İlk avantaj, içindeki metni kopyalayabilmenizdir. filmler, yani bir video izlerken mevcut metni hemen kopyalayabilirsiniz. Böylece kullanıcılar videodaki tüm metni kopyalamak isterlerse herhangi bir sorunla karşılaşmazlar.

Böylece, iOS 16 Endonezya’nın en son özelliği, video ister Tiktok’a, ister Instagram’a veya diğer sosyal medyaya yüklenmiş olsun, videoları anında düzenlemek isteyen herhangi bir Apple kullanıcısı için çok kolay hale getiriyor.

2. Gönderilen mesajların iptali

Özelliklerde artan zeka ile masaj yaparım, kullanıcılar artık gönderilmiş veya gönderilecek olan mesajları düzenleyebilir ve iptal edebilir. Bu durumda, kullanıcıya mesajı göndermeyi iptal etmesi için birkaç dakika verilir.

Gönderilen mesajlarda değişiklik yaptığınızda, işletim sistemi kullanıcıya bir düzenleme geçmişi sağlar. Yani temel olarak kullanıcı mesajı aynı anda 5 kez düzenleyebilir.

3. Yeni kilit ekranı

Bir sonraki çok etkileyici avantaj bu Mülk Akıllı telefon kapalıyken kilit ekranı veya kilit ekranı. Yazı tipi kullanımı, yazı tipi rengi ve daha fazlası gibi çeşitli ayarlara sahip bir özellik sunar.

Pek çok benzersiz özellik sunduğundan, Apple’ın iOS sürümünün en hevesli kullanıcılarını çekeceği kesin. iOS 16’nın görünümü tamamen yeni ve benzersiz olduğu için Apple akıllı telefon kullanıcıları da oldukça mutlu.

Aslında, bu yeni kilit ekranı özelliği Android’de uzun süredir var ama Apple, ürünlerini pazarlamak için bile bunu çok ilginç bir şeye dönüştürdü.

4. Kilitli modu kullanın

Yüz kullanırken İD Mega’nın yüzünün, kullanıcıların bilgilerini hiçbir şekilde açığa çıkmaması için koruması bekleniyor. Bu şekilde, gadget çalınsa veya yerinde bırakılsa bile kullanıcının verilerinin güvenliği daha fazla garanti edilecektir.

Yani, Apple ile iOS Bu son güncelleme, akıllı telefondaki verilerin çalınmaması için daha sonra kullanıcıyı sakinleştirebilen kilit modunu geliştirir. Bu nedenle, bu özellik, genellikle gadget’larını getirmeyi unutan kullanıcılar için çok kullanışlıdır.

5. Apple Maps’e ilgi noktası eklendi

Yeni özelliğin avantajlarından biri iOS 16 gitmek istediğiniz yeri Apple haritasına ekleyebiliyor, bu özelliğin seyahat hobisi olan kişiler için oldukça faydalı olduğu söylenebilir.

İnkar edilemez bir şekilde, Android de uzun süredir bu özelliğe sahip, ancak bu özelliği iOS 16’da yalnızca Apple kullanabiliyor, bu nedenle Apple kullanıcıları, Android’de uzun süredir olanların keyfini çıkarın.

son söz

Birçoğu bunun bir özellik güncellemesi olduğunu söylüyor iOS 16 iPhone’da Android’e giderek daha fazla benziyor, ancak doğru, Android’e benzeyen ancak daha çok Apple tarafından değiştirilen birçok özellik var.

Evet, şarj cihazı, telefon kılıfı, termal cam, LCD, kullanılmış pil, adaptör vb. akıllı telefon aksesuarları almayı düşünenleriniz için aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz (alışveriş mağazası).

Her zaman haberdar olun Referans Haberler Teknoloji, gadget’lar, dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlası hakkında en son haberler için yakında görüşmek üzere…